top of page
Sliderpelin (1).jpg
275A6385.JPG

BENİM HİKAYEM

            Her işim zordur benim. Kolay paraya, kolay yola inanmam. Eli çabuklardan değilim. Çok düşünürüm çok araştırırım. İşi uzatırım da uzatırım. İçeriğine takılırım, etiketine takılırım, tasarımına takılırım. Pire için yorgan yakarım. Tekrar örmeye başlarım. Bu sitede işte böyle gecikti de gecikti.

           Kendimle ilgili ilk vereceğim bilgi mühendis olmam. Tam bir araştırmacı, ne, nasıl yapılır, için de ne vardır, ne olmalıdır. Analitik düşünürüm. Kulaktan dolma bilgiye değil teknik bilgiye, araştırma sonuçlarına değer veririm.

           Hamile kalınca çok titizlendim. https://www.ewg.org/skindeep/ ile tanıştım. Aldığım ürünlerin içeriklerini tek tek arattım. Neler gördüm neler. Kanserojenler, endokrin sitemi bozanlar, erken ergenlik tetikleyenler… Araştırdıkça üzüldüm çünkü ya gerçekten doğal ürün yoktu ya da aldığım maaşı verirken elim titriyordu.

         Bu aşamada aromaterapi ile tanıştım. Sevgili hocam Hülya Nurel Dağöttüren den aromaterapi eğitimi aldım. Artık NAHAsertifikalı bir aromaterapist olmuştum.  Böylece Kendi doğal ürünlerimi yapmaya karar verdim

           2017 de BTSO Bursa Kadın Girişimciler yarışmasına iş fikrimi yazdım. 2. En iyi kadın girişimci seçildim. Bu ödül bana iyi gelmişti. Bir yola çıktığınızda sizi hep kötü sona hazırlayanlar olur. Kulağımı her zaman kapayamadım çünkü ben kaygılı bir insanım. Bu ödül kendime güvenimi tazeledi. Sonu ne olursa olsun bu yola çıkacaktım. İnançla ve aşkla 2018 Nisan ayında Pelinka KOSGEB desteği ile açıldı. Ama en çok ailemin ve dostlarımın desteği ile açıldı. Biricik kardeşlerim Gizem ve Melike iyi ki varsınız. Birde tabi ki eşim Evren ki kendisi astronot olacağım desem koşup başlığı getirir. Ve de sevgili kuzenim Sinem KAPAR ( ki o bir başak burcudur her işi çok titiz yürütür) Pim grup olarak bana bu süreçte destek verdi. Neyse 2018 de açıldık işte böyle…

       Malatya'dan kayısı çekirdeği, Manisa’dan üzüm çekirdeği, Keles’ten çörekotu, Kendi köyümden Çamlıca’dan ay çekirdeği, Etiyopya’dan susam, Datça’dan tatlı badem derken çoğu sabit yağımı kendim üretmeye başladım. Böylece soğuk sıkım yağlarım içime sinen soğuk sıkım yağlar oldu.

Ölmez otunun mucizeleri ile tanıştığımda ise tohumunu alıp kendi köyüme ektim. Artık Fransa’dan değil Bursa’nın Çamlıca köyünden ölmez otu yağımı alıyordum.

            İşte böyle ilmek ilmek ürünler ortaya çıktı. Bu güne kadar hiçbir reklam ya da iş birliği yapmadık. Beğenen memnun kalan herkes kendi sayfasında gönüllü paylaştı. Sevgili doktor anneler grubu, Drugg grubu verdiğim mücadeleyi gördü ve bize omuz verdi. Doğal ürünlerimiz tüm Türkiye'de kulaktan kulağa yayıldı. Bizi paylaşan bizi tavsiye eden tüm kadınlara sonsuz teşekkürler.

          Misyonumuz sadece kendi kullanacağı ürünleri üretmek olan firmamızın vizyonu sürekli gelişim, yenilikçi ve güvenilir olmak.

           Ambalajlarımızın daha şık olmasını istediğinizi biliyoruz. Ama sürdürülebilirlik ilkelerini önemsiyoruz. Daha az plastik olan bir dünyaya katkıda bulunmak için deo-stick ambalajlarımızda da %100 yerli, geri dönüştürülebilir, Kraft kâğıt ambalaja geçtik. Bize destek olduğunuz ve daha temiz bir gezegeni teşvik ettiğiniz için hepinize teşekkür ederiz. Daha da demeyin lütfen plastik olsa çevirsek diye itin alttan azıcık geliyor o. Değmez mi bu zahmete.

            Doğal ürünlerin dokusunu, parfüm içermeyen kremlerin kokusunu, unuttunuz biliyorum. Özenle ve sevgiyle hazırlanan Pelinka ürünlerini hem kendiniz, hem aileniz ve sevdiklerinizle güvenle kullanacaksınız.

Doğanın tüm iyiliği ve güzelliği üzerinizde olsun…

Sevgilerimle…

Pelin NALBANT KAFA

275A6299.JPG
275A6340.JPG
bottom of page